Bilgisayarınızın Değişim zamanı geldi mi ?

BİLGİSAYARINIZIN DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ Mİ?

Hem masaüstü bilgisayarlarımızda hem de dizüstü bilgisayarlarımızda bazı sebeplerle bilgisayarlarımız arızalanır.Bazen birkaç parça değişimi ile bu sorunlar giderilebilir.Masaüstü bilgisayarlarımızda parça değiştirme daha kolay gibi bir çözüm olsa da dizüstü bilgisayarda her parça maalesef değişemiyor.Ve ne yazık ki bazı arızalarda geri dönüşü olmayan kayıplarla karşılaşabiliyoruz.Tek çözüm ise yeni bir bilgisayar almak oluyor.Bilgisayarı değiştirme haricinde farklı nedenlerde arıza yaratıyor.İşte bilgisayarınızın ömrünün dolduğunu bize hatırlatan şeyler şunlar;

* Bilgisayarınızı aşırı ısınıp kapanması:sıcak bir ülkede yaşadığımız için en çok dikkat etmemiz gerek durumlardan biri.Isınmanın temel nedeni tozlanma bunu temizlemek gerekiyor.Ama maalesef bu temizleme bazen yetmeyebiliyor.

* Bilgisayardan garip sesler gelmesi;kasa fanlar,ekran kartı,işlemci gibi mekanik parçaların bozulmasından kaynaklanıyor olabilir.

* Bilgisayarın yavaş çalışması;bilgisayar teknolojisi ile yüklenen program veya oyun teknolojilerinin uyumsuzluğu bilgisayaranızı yorabilir.

Tüm yazılımsal çözümleri deneyerek çözüm alamamışsak artık maalesef bilgisiyarımız ie vedalaşalım ve yenisini alalım.Geçmiş olsun…