I PHONE X ALMAYA DEGERMI VEYA GEREKLI MI

I PHONE X ALMAYA DEGERMI VEYA GEREKLI MI

Herkesin çıkmasını günler önceden beklediği beklenen gün geldiğinde ön sipariş vermek için sıraya girilen bu akıllı telefonu yakından inceledik.

Evet telefon şekil olarak gayet başarılı olmuş henüz elimize geçip canlı canlı inceleme fırsatımız olmasada teknoloji dergileri olsun, haberler olsun bunların hepsini seyredip incelediğimizde ve harmanladığımızda ortaya çıkan tek bir şey var oda gerçekten bu kadar paraya deyip deymeyeceği…

Günümüz ekonomisinde 5000 tl verip elimizde sürekli gezdirdiğimiz ve düşürdüğümüzde ortalama fiyatının yarı yarıya ( Gördüğü hasardan dolayı) düşmesi ihtimalini düşündüğümüzde bizi bir hayli üzer gibime geliyor. Nitekim bende aynı şartlarda o şekilde bir telefon kullansam aynı durumu her zaman düşünürdüm. Evet çok yenilikçi bir telefon güzel özellikleri var ama günümüzde kim telefon ile render alıyor kim winrar la sıkıştırma yapıyorda daha üst donanıma sahip olsun diye telefon alıyor ki..?

Günümüzde ortalama üretilen her telefon artık hızlı ve bir çok uygulamaya uyumlu  ios işletim sistemi ve android işletim sistemi olan çoğu yeni üretim telefon…
E çeşitli hafıza seçenekleri mevcut yanlız telefonun içeriğini bilgisayarımıza aktardıgımız sürece hiç bir sorun yok 32 gb lık model bile bizi yeterince üzmeden mutlu eder. Android kullananların çoğu zaten telefonlarına 256 gb lık hafıza kartı takabiliyor ortalama fiyatıda 150 tl iken bir telefonuın 256 gb modeline 1500 tl fazladan vermek biraz benim mantığıma yanlış geliyor. Tabiki en iyisini alayım diyenler olacaktır ama kullanmayacağının fazlasına fazla para vermek beni tüm herkesin adına ayrı ayrı üzüyor. Zaten 2 yıl sonra sıkılacağız yenisi gelecek eskisini rafa kaldıracağız bana bir akıllı telefon ekran özellikleri kamera gibi yenilikçi özellikleri sunmasıyla hiç bir şey ifade etmiyor ne zamanki goruntuyu projektor gibi duvara yansıtan bir cihaz olur ( zaten var ama geliştirilmeli) ne zaman sanal klavye çıkartır ne zaman tahmin edemediğimiz wauuu diyebileceğimiz bir ve işimize yarayan bir özellik çıkarır o zaman tamam der alırız yinede pahalı olmamak şartıyla. Özetle Apple ürünleri ve modellerinden pek bahsetmesekte belli miktarda olan bedelin üstüne yine aynı özelliklere sahip ortalama aynı hıza sadece ekranı daha güzel diye sadece kameraı bir tık daha iyi diye fazla para vermeye değmez diyenlerdenim. Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı beklerim.