Yasaklı Yasaksız Siteler

Birçok ülkede zaman zaman belli başlı yahut değişiklik gösteren durumlar ile bazı sitelere girmemiz yasaklanıyor.Tabi böyle bir olay yaşanınca ilk iş bu sitelere nasıl gireceğiz sorusunu ve araştırmalarını getiriyor.Yasaklanmış sitelere nasıl girildiği ile ilgili belli başlı ve her zaman geçerli bir uygulama yok ama değişik yollarla bunu yapabiliriz.

Değişik giriş yöntemleri ve en işe yararlarına şu şekilde yer verelim;

  1. Proxy Siteleri

Yasaklı olan sitelere vtunel.com yada hidemyass gibi yerlerden proxy vasıtasıyla girebilirsiniz.Yapılması gereken bu sitelerin içinde yer alan kutucuğa girilmek istenen web sitesinin adresini yazıp ENTER lamak.Tabi her taraftan gelen reklamlara hazırlıklı olun,ve sitenin tüm özelliklerinden yararlanamama ihtimalini unutmayın.

  1. DNS Ayarları değişimi

DNS alan adı sunucusu anlamına gelir.Ve bu ayarları değiştirdiğinizde yasaklı olan sitelere girebilirsiniz.Bunu şu şekilde yapabilirz;Denetim masası+ağ ve internet+ağ bağlantıları+yerel ağ bağlantıları(veya kablosuz ağ bağlantıları) kısımlarına çift tıkladıktan sonra çıkan ekrana internet protokolü sürüm 4(tcp/ıpv4)opsiyonuna çift tıklayın.Sonra enel sekmenin altına aşağıdaki dns sunucu adreslerimi kullanı aktif edin.Sonra dns sunucusu kısmına 8.8.4.4. diğer sunucu bölümünede 8.8.8.8 değerlerini girip tamam deyin.

  1. VPN Programları

Hotspot Shield ve Spotflux gibi diğerlerine kıyasla daha başarılı olan VPN aracılığı ile bağlanmak istediğiniz VPN sunucusu üzerinden erişebildiğiniz programları kullanabilirsiniz.