Alexa sıralaması neden sıfır

Merhaba arkadaşlar bu yazımda Alexa sıralamanızın neden sıfır olduğunu ve ne zaman puanlama sistemine geçeceğini anlatacağım

Alexa sıralaması neden sıfır.?

Alexa bir firmamıdır.?

Alexa google algoritmasıyla uyumlu bir yazılım firmasıdır resmi olarak amazon’ adlı sitenin olsada gerçek sahibi microsoft’tur.

Alexa neye göre siteye değer biçer.?


Alexa genelde site/ziyaretçi oranıyla sitenizi değerlendirir. Genelde sitenizin sıfır gözükmesi ya yeni açtığınız site anlamına yada yeni açmadıysanız ziyaretçi alamıyorsunuz demektir. Hit sitelerine üye olup ziyaretçi sayınızı arttırabilir facebook veya google üzerinden reklam verip günlük hit sayınızı arttırabilirsiniz o zaman sitenizin ne bir anda alexa sıramalasına girdiğini görürsünüz.
Özgün içerik girip sitenizi güncel tutabilir değer kazanmasını sağlayabilirsiniz. Siteniz ne kadar çok tıklanırsa o kadar alexa değeri düşer google sıralamasında artış gösterir. Aynı zamanda sosyal medyada sitenizle ilgili çok sık paylaşımlarda bulunabilir paylaşımlarınızı herkese açık yapıp tanımadığınız kişilerinde sitenize tıklayıp gezinip hit almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede alexa değeri sıfır olan sitenizin 30 milyon sitenin arasına girip sıralama değerinin yavaş yavaş düştüğünü görebilirsiniz.