Uyap Avukat PORTAL JAVA SORUNU

UYAP AVUKAT PORTAL JAVA SORUNU

Merhaba Avukat portal kullanıcıları;

Bu yazımızda kullananların en sık karşılaştıkları java applet’lerin açılmama sorunundan bahsedeceğim.
Öncelikle  şuan için Sadece en düzgün olarak Mozilla Firefox ve İnternet Exploler 11 sürümü üzerinden düzgün girebileceğinizi hatırlatmak isterim.
Javanın en son sürümünü internet’ten “Java’nın internet sitesinden” indirelim. Dilden dile şu sürümünde sadece çalışıyor bunda çalışıyor gibi söylemler olsada şuan itibariyle java’nın en son sürümü ilede çalıştığına defalarca şahit oldum.

Java’nın son sürümünü indirdikten sonra Mozilla üzerinden giriş yapmadan önce java üzerinden bir kaç ayar yapmak gerektiğini belirtmek isterim öncelikle öncelikle Mozilla ve java’nın güvenilir site olduğunu aklında tutabilmesi için Aşağıda resimde görünen kısmı denetim masası>java uygulaması üzerinden açmalıyız

avukat portal java sorunu

Açtıktan sonra hemen ardından UYAP Avukat portal ve e-imzamızı imzalayacağımız kısma geliyoruz java’nın tamda çalışmak istediği yerin web adresini tarayıcıdan olduğu gibi kopyalayıp denetim masası üzerinden açtığımız java uygulaması içindeki sekmelerden security kısmını seçip ardından edit site list’e tıklıyoruz. Tekrardan açılan pencere üzerinden az önce Tarayıcıdan kopyaladığımız UYAP avukat portal ın tam adresini Exception site list yazan kısımdaki kırmızı ünlem işaretinin olduğu yere yapıştırıp Add diyor ve bu siteyi Java’nın güvenebileceği adresleri kısmına eklemiş oluyoruz. Aşağıda Resim’dede bir örneğini ekledim.

Avukat portal java sorunu

Mozilla FireFox üzerinden de açılan Pop’up ve UYAP Avukat portal java sorunu ile karşılaşmaya devam edenler için bir önerim daha olacak, Mozilla üzerinden java eklentilerine her zaman güven veya açılır pencerelere UYAP Avukat portal üzerinden her zaman izin ver seçeneği “gerektiğinde veya sorduğunda” izin ver diyerek Firefox üzerinden’de UYAP Avukat portal java sorunu‘nu halletmiş oluyoruz. Karşılaştığınız başka sorunlar olursa Yazımın altına yorum bırakmayı unutmayın aynı gün içinde yanıtlamaya çalışırım.

Uyap java sorunu
Uyap Avukat portal java sorunu
E devlet java giriş sorunu