TTNET PTT VE TURKCELL ViRüSüNDEN KURTULMA CRYPTO TEMiZLEME

ttnet virüsü temizleme || ptt virüsü temizleme || ptt kargo virüsü silme  || ttnet virüsünden kurtulma || şifrelenmiş dosya açma programı || turkcell virüsü temizleme || fatura virüsünden kurtulma  || cryptolocker virüsü temizleme|| ptt virüsü çözümü

Sanal âlemin yeni belası ‘CryptoLocker’ virüsü…

BİLGİSAYAR korsanları, yolladıkları virüslerle dolandırıcılık hilelerine bir yenisini daha ekledi. Korsanların son taktiği bilgisayarlardaki programları kilitlemek. Bu kilidi açmak için ise sadece Bitcoin ile satın alınabilen özel bir program kullanılıyor.

Sizler için virüs girdiğinde yapmanız gereken şeylerden bahsetmek isterdim ama malesef şuanda virüslü dosyaların temizlenmesi için bir çözümü yok.

Biz farklı bir çözüm yolu sunarak müşterilerimize fayda sağlamaya çalışıyoruz. Eski bir yöntem olan veri kurtarma yöntemi ile bazı verilerinizi geri getirme şansımız hala var bizi arayın diski’nizi bir analiz edelim %95 oranında silinmiş verilerinizi kurtarabiliyoruz. 0212 547 24 37

E-POSTA İLE YAYILIYOR

Virüsün adı ‘CryptoLocker’. Bilgisayar korsanları bu virüsü bir e-posta aracılığıyla gönderiyorlar. Ancak bu sıradan bir e-posta değil. TTNET ve PTT faturasına benzetilen virüslü e-postanın üzerine tıklayınca bilgisayarınıza ‘.zip’ veya ‘.rar’ ile sıkıştırılmış bir dosya indiriliyor. Kullanıcılar, içerisinde fatura olmayan sıkıştırılmış dosyanın içinde aslında fatura değil, virüslü bir program dosyası bulunuyor. Bilgisayarlara saniyeler içerisinde yüklenen bu virüslü dosya Word, PDF ve Excel başta olmak üzere fotoğraf ve resim dosyalarının formatını değiştiriyor. ‘Encrypted’ adındaki bu formatın özelliği programla açılabilmesi.

Bilgisayar kullanıcılarına uyarı

TTNET, sahte hesaplardan gönderilen virüslü e-postalar için uyarıda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, faturahatirlatma@ttnetbilgilendirme.com.tr adresinin dışında başka bir adresten fatura bilgilendirmesinin yapılmadığının altını çizen şirket, kullanıcıları sahte TTNET internet sitelerinden herhangi bir yükleme yapmamaları konusunda uyardı.

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER NELER

ÖNEMLİ dosyalarınızın ve programlarınızın mutlaka yedeğini alın. Dropbox, Google Drive, SkyDrive gibi bulut tabanlı yedekleme çözümleri hem oldukça pratik hem de düşük maliyetli. Bilgisayarınıza bir virüs koruma programı yükleyin ve programın güncellemelerini mutlaka yapın. Çoğu virüs koruma programı bahsedilen virüsleri kolayca fark edebiliyor. Ayrıca Gmail, Yandex.Mail veya Outlook kullanmaya çalışın. Bu e-posta adresleri zararlı içerikli e-postaları engelleme konusunda en iyi çözümleri sunmaya çalışıyor. Farklı bir e-posta adresi kullanıyorsanız o adresinize gelen mailleri Gmail, Yandex.Mail ve Outlook’a da yönlendirebilirsiniz.

ŞİKÂYETLERDEN BİZ DE SIKILDIK

Tüm bilişim firmaları bu virüsten kurtulmanın ve eski virüslü dosyaların düzeltilmesi için soruna çare aramaktadır. Henüz virüslü dosyaları Çözmenin bir yolu yok daha eski ve doğru bir yöntem olan Data recovery yöntemi ile dosyalarınızı %95 ortanında geri getirme** garantisi veriyoruz.

** Sadece henüz müdahale edilmemiş ve bilgisayarın dosya sistemi ile oynanmamış harddisklerde veri kurtarma oranımız yüksektir.

Merhaba sevgili internet kullanıcıları…

Son zamanlarda artan ve kullanıcıların dosyalarını şifreleyen crypto virüslerini temizleminin bir yolunu uzun süredir bulamadığımız bir gerçek..
ttnet ve ptt yolu ile gelen bu virüs bilgisayarınızda bulunan tüm resimlerinizi veritabanı dosyalarını ve xlsx docx türünde dosyaları şifrelemektedir. Ayrıca şifreyi kırıyoruz diyen kişilerede kesinlikle itimat etmeyin çünkü malesef henüz bir yöntemi yok…

Aslında bir yolu var bizi arayıp bizimle iletişime geçerseniz %95 oranında dosyalarınızı şifreyi çözerek değilde veri kurtarma yolu ile kurtarabiliyoruz. Fiyatımız herkes faydalansın diye çok cüzi olacaktır. Lütfen aramaktan çekinmeyin.

Tüm Müşteri Hizmetlerimiz için bize ulaşacağınız Numaramız:0212 547 24 37

Ulaşamadığınız durumlarda Acil Cep Numaramız;

0535 416 25 48

En çok aranan kelimeler
cryptolocker virüsünden kurtulma
cryptolocker virüsü silme
cryptolocker virüslü dosyaları kurtarma
pttden mail ile gelen virüsü silme
ttnet virüsü temizleme
ptt virüsü dosya kurtarma
şifrelenmiş dosyaları kurtarma
ptt virüsü çözümü
turkcell fatura virüsü temizleme
şifrelenmiş dosya virüsü