Tsim java giriş sorunu

Tsim java kurulumu nasıl yapılır. Tsim java hatası tsim java ayarları tsim java giriş sorunu 

Merhaba bu yazımızda Tsim java kurulumu nasıl yapılır. Tsim java hatası tsim java ayarları tsim java giriş sorunu nasıl çözülür ondan bahsedeceğiz.

Adım 1 :

Öncelikle Java’nın en son sürümünü indirip kurduğumuzdan emin olalım.  kendi java sürümümüzü denetim masasında programlar özellikler kısmında bulabiliriz. Eğer en son sürüm’ü indirdiğimiz halde aynı uyarıyı almaya devam ediyorsak bir veya bir kaç alt sürümü internetten indirebiliriz.

Adım 2 :

Tsim uygulamasını sağlık bakanlığının sitesinden indirdiğimizde bir java uygulaması gelecektir ona tıkladığımızda tsim ile ilgili bir java hatası alıyorsanız denetim masasından java uygulamasını açın ve yukarıda sekmeler kısmından security sekmesine basın ve aşağıda bulunan edit site list kısmına tıklayıp  https://tsim.saglik.gov.tr/  yazalım ve add diyerek bu sitenin güvenli olduğunu işaretliyelim kaydet diyelim ve bilgisayarı yeniden başlatalım eğer yine aynı hatayı alıyorsak java’nın güncel sürümünü kaldıralım bir kaç eski sürümünü kuralım o zaman sorun düzelecektir. Ben kendi arşivimde bulunan 8u151 java sürümünü kurdum kullandım o şekilde çözüm buldum 8u348 sürümü ile de tsim uygulamasını kullanabildim bu yazının yazıldığı tarihte 8u351 sürümü vardı 351 sürümü ile tsim uygulaması çalışmadı sonucu eski sürümü kullanarak bulabildim.

Tsim java ile ilgili bir diğer hata için tıklayın.