MODEM ViRüSü 2017 REKLAM VE CHROME ViRüSü

TIKLANDIĞINDA AÇILAN REKLAM VİRÜSLERİ

Merhaba Arkadaşlar bu yazımızda sizlere mouse ile tıkladığınızda açılan reklam pencerelerinden bahsedeceğim.

Öncelikle şikayetiniz google chrome internet exploler ve mozilla firefox üzerinde bir veya birden fazla web sayfasında gezinirken karşılaştığınız sorun tıklandığınızda başka sayfa açıyorsa veya bir sonraki tıklamalarda başka sayfalara sizi internet yönlendiriyorsa bu muhtemelen bilgisayarınızda olan bir yönlendirme virüsü veya modem virüsü olabilir.

Bunu anlamanın bir kaç yolu vardır muhtemelen yazımı okuyorsanız birazcık araştırmayı biliyorsunuz demektir.  Şimdi adım adım virüsten kurtulma yöntemlerini size anlatacağım yazım kalıcı ve net çözüm sunmaktadır.

  1. Öncelikle Malware bytes, Eset antivirüs ve Adwcleaner ile bilgisayarınızı taratın virüs bulup temizledikten sonra tekrar web sayfasına basın bir kaç sayfa sonra başka reklamlar açılıyorsa …
  2. Windows üzerinde etc host dosyası vardır o dosyanın içinde farklı bir dns girişi olmuşsa eğer silmeyi deneyin.. c:\windows\system32\drivers\etc\host dosyasıdır değiştireceğimiz dosya öncelikle başlat’a basıp çalıştır demeliyiz sonrasında çalıştır kısmına notepad yazıp bulunan sonucun üzerinde sağ tuş yapıp yönetici olarak çalışıtır dediğimizde notepad açılacaktır ve sonrasında aç denilip c:\windows\system32\drivers\etc\ yolu içersinden host dosyası seç denilip (eğer gözükmüyorsa aşağıda tüm hepsini görüntüle diye seçenek vardır onun haricinde txt  dosyası gözükür siz aç penceresi içinden hepsi seçeneğini seçince orada host dosyası gözükecektir.  içerisinde 127.0.0.2 olan ve altında rakkam olan varsa tüm rakkamları silin ve o şekilde kayıt edin bu sayede host dosyasınızı güncellemiş olduk..
  3. Eğer yukarıdaki 2 seçenekte yapıldıktan sonra yinede reklam pencereleri açılmaya devam ediyorsa internetten google chrome temizleme aracı diye aratıp temizleme aracını çalıştırınız
  4. Yine olmamışsa hijackthis adlı programı çalıştırınız.
  5. Son çözüm olarak hijack programını denediğiniz halde yinede olmuyorsa o zaman akla gelen tek çözüm modemininizi resetlemek olacaktır. Modeminiz internette gezinirken güvenlik açığı olan bazı modemlerden olabilir bunlar Tp-link’in bazı modelleri Zyxel marka modemlerin bazı modemlerinde olabilecek güvenlik açığından kaynaklanıyor olabilir.

Size 5 seçenek sunuyorum 5.Seçenekte modemde olabilecek bir virüsten bahsettim aslında bu bir virüs değil güvenlik açığı dolayısı ile modemin arka kapısı açılıp başka bir dns (virüs tarafından) girdiği zaman olabilecek yönlendirmedir modeme reset atıp kullanıcı adı şifre bilgisini ttnet tarafından aldığınız ve kurulumu gerçekleştirdiğiniz zaman çözüme kavuşmuş olacaksınız.

Şu aramalarıda yapabilirsiniz

google chrome reklam virüsü 2017

Tıkladığında açılan reklamları engelleme

Web sayfalarında kendiliğinden açılan reklamları engelleme

internet Exploler kullanırken açılan reklam pencerelerini engelleme  2017

Sürekli kendiliğinden açılan reklam pencereleri

Açılan reklam pencerelerini temizleyen virüs programları

Modem virüsü ve çözümü

Tıklama ile açılan reklam virüslerini engelleme ve temizleme

Trade virüsü temizleme