Asus zenfone 2 malesef sist arayüzü durdu

Merhaba Sevgili Asus zenfone 2 kullanıcıları..

Son bir kaç gündür son 7~8 gündür asus zenfone 2 telefon kullanıcıları garip bir şekilde telefonlarında şarj oranı %15 e düştükten sonra hatalar almaya başladılar.
Bunun nedenini Asus türkiye son gönderdikleri güncelleme ile ilgili sorun olduğu için olduğunu ve bununla ilgili kısa süre içinde yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını belirttiler.

Biz ise kendi testlerimiz sonucu bu sorundan kurtulabiliyoruz.

  1. Karşılaşılan sorun şarj oranının %15 ve altına düştüğü zaman görüldüğüdür, çözüm olarak şarjınız %20 lerde iken pil seçeneklerinden güç tasarrufu seçilip süper tasarruf modu seçilerek ve hemen yan sekmeden akıllı geçiş ve güce göre geçiş yap seçenekleri altındaki pil düşüklüğünü %10 seçmelisiniz. Bu sorunla karşı karşıya geldiğiniz andan itibaren telefonunuzu bilgisayara bir usb kablo ile veya adaptörle şarja takarak üstesinden gelebilirsiniz,sonradan %0 olana kadar telefonunuzu kullanabilirsiniz. Tabiki %15 e telefonunuz geldiyse bu işlemi başaramayacaksınız mecburen telefonunuz sarja takılı iken bu işlemleri yapmalısınız. Yoksa malesef sist arayüzü durdu hatasını almaya şimdilik devam edersiniz.
  2. Karşılaşılan sorun ise %70 e telefonun şarjı geldiği zaman malesef sist arayüzü durdu hatasını tekrar vermesidir onun çözümü ise şu şekildedir. %70 e gelip hata verdiği an telefonun şarj’dan çekmeliyiz ve pil seçeneklerinden set battery charging ready reminder kısmını seçip never’ı işaretlediğimiz andan itibaren telefonumuz %100 e kadar dolucak olup yeni bir güncelleme gelene kadar %15 e kadar kullanabileceksiniz.

Bir Asus Zenfone 2 kullanan birisi olarak telefondan çok memnun olduğumu belirtmek isterim ve en yakın zamanda Asus Türkiye yetkilililerinin üstesinden yeni bir güncelleme yayınlayarak üstesinden geleceklerinden eminim.