APPLE’IN BASI YINE DERTTE

Ortalama bir kaç ay önce Iphone x almaya değer mi yazımızdan bahsetmiştik.

Şimdi geriye döndüğümüzde onlarca kişinin artık Apple ürünlerinden şikayetçi olduğunu duymaktayız Shift Delete Adlı derginin web sayfasında yazan habere göre Güney Kore’de binlerce kişi Apple’a dava açmış ve açmaya devam edenlerden bahsediyor, davada 370,000 kişinin ortak sorunu aynı telefonların pili uzun süre gitsin diye yavaşlatılması ve yeni versiyon yükleyerek telefonların yavaşlatılıp yeni ürünlere yönlendirelecek olması.

Ortalama Güney Kore’nin nüfüsünü ele aldığımızda her 138 kişi’den birisi Apple’a dava açmış durumda perşembe günü Seul bölge mahkemesinin başvurusu itibariyle ortalama 2000 dolarlık tazminat davası açılmış durumda ve Kore kanunlarıne göre yazılım güncellemeleri yapılırken bilgilendirme yapılmak zorunda ve yapılmadığı için kendilerinde bu hakkı görüyor Kore halkı.

Apple Yetkilileri telefonların performansını düşürüp batarya ömrünü uzatmak için yöntem bulmuş olsada telefon yavaş çalıştığından, ekran açık kalma süresi daha fazla olacağından dolayı benim kanaatimce daha erken bitecek olması.

Bakalım severek kullandığımız Apple telefonları için firma nasıl yöntemlere başvuracak sabırsızlıkla bir sonraki adımını bekliyoruz.