Windows yazıcıya bağlanamıyor 0X0000011B 2021 || ERTAN PC

Merhaba bu yazımızda Windows yazıcıya bağlanamıyor 0X0000011B 2021 adlı ağ üzerinden yazıcıya paylaşamama sorunundan bahsedeceğiz.

Bilindiği üzere bir çok firma yazıcıyı ortak kullanmak için yazıcıyı paylaşıma açar ve paylaşım üzerinden yazdırır. Yalnız son zamanlarda artan şikayetler üzerine herkes faydalansın diye halka açık bir paylaşımda bulunmak istedik. Öncelikle windows yazıcıya bağlanamıyor 0X0000011B hatası bizimde sıklıkla karşılaştığımız bir sorun değil araştırmalarımız sonucunda farkettik ki Ekim 18 ile 23 Ekim de gelen bir windows güncellemesi sebebi ile bilgisayardaki bir uyum sorunu yüzünden paylaşımın engellendiğini farkettik, şimdi gelelim çözümüne.

Yapacağımız son derece basit bir işlemle bu işin üstesinden kısa sürede geliyoruz.
Öncelikle sırasıyla Denetim masası ( Başlat menüsündeki bul işaretine basıp denetim masası da yazılabilir) – Programlar ve özellikler – sol tarafta gözüken yüklü güncellemeleri görüntüle ye tıklayıp En altta bulunan Microsoft Windows kategorisinin hemen altında bulunan Microsoft Windows (KB5005565) için güvenlik güncelleştirmesi üzerine bir kez tıklayıp yukarıdaki sekmelerden kaldır a basıp bir süre kaldırmasını bekledikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve sorunumuz bu şekilde çözülmüş oluyor.

Bu sorun Ekim 2021 itibariyle meydana gelmiş olup geçmiş zamanlarda da bu tip sorunların çözümünü size sunduk. Data detaylı bilgi için bizeweb sitemizdeki iletişim numaraları üzerinden bize ulaşabilirsiniz.